Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Да си прашам за неа“ – нова песна на „Лајв бенд“ (ВИДЕО)

МК Сцена

„Да си прашам за неа“ – нова песна на „Лајв бенд“ (ВИДЕО)

„Да си прашам за неа” е насловот на втората песна на момците од Лајв бенд, која доаѓа веднаш по првенчето „Туѓина била маќеа”, композиција посветена на нашите иселеници, која помина навистина одлично кај слушателската публика.

Новата песна, која деновиве, заедно со спот, ја промовираат момците од бендот, е сосема поразлична од претходната и е во карактеристичен 7/8 (седум – осмински) ритам.

– „Автор на музиката е нашиот колега и член во групата, Роберт Ангеловски, кој успешно се впушта и во композиторските води, тематиката на текстот е љубовна, а го пишуваше Александар Стевановски. Спотот е снимен на повеќе локации низ градскиот парк во Скопје“, информираат членовите на бендот.

Инструментариумот е збогатен и нуди можност за изведба со целосен народен оркестар, а, секако, тука е и кавалот, инструмент кој е неизбежен кога се работи за Лајв бенд.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.