Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дани Димитровска го промовира новиот спот на синглот „Слободна песна“

МК Сцена

Дани Димитровска го промовира новиот спот на синглот „Слободна песна“

Насловна фотографија: YouTube / принтскрин

Позитивна, енергична, оригинална и храбра се епитети кои ја опичуваат Дани како музички артист во 17-те години на сцената, но ова дело текстуално завзема револуционерен став кон себе постоењето, па затоа е поразлично од се останато.

Режисер на видеото за “Слободна Песна” е долгогодишниот соработник на Дани, Огнен Шапковски и Мелем Продукција, а видеото е снимено на локација над Нерези на една дива пољана. Атмосферата е мала хипичка комуна.

– „Слободна е песната на срцето. Да ја пееме, да ја искажеме таква каква што е!“ – вели Дани.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.