Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДАНИ ДИМИТРОВСКА СО НОВ СПОТ: Погледнете го видеото за песната „Суштина“

МК Сцена

ДАНИ ДИМИТРОВСКА СО НОВ СПОТ: Погледнете го видеото за песната „Суштина“

Дани Димитровска со ново видео за песната „Суштина“, која подолго време се врти по радио станиците. Автор на песната е Весна Малинова Бабамов, аранжманот е на Кирил Бабамов.

„Суштина“ е директно обраќање на трагачот кој што секој од нас е потребно да го разбуди во себе. Трагачот за себе спознание, разбирање и прифаќање на тоа што сум изјави Дани Димитровска.

Видео записот снимен е на повеќе локации, дел во “Порта Џез“ во Битола и во “Пивница Мома“ во Скопје во реализација на Горила Филмс. Воедно ова е најава за следниот трет студиски албум на Дани ќе го издаде до крајот на оваа година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.