fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Децата со оштетен слух вечерва ќе го отворат Суперкупот со песната „Скај фул оф старс“

Маркетинг

МК Сцена

Децата со оштетен слух вечерва ќе го отворат Суперкупот со песната „Скај фул оф старс“

Фондацијата на УЕФА за деца и оваа година на Суперкупот ќе има активно учество на церемонијата со која ќе се отвори пресметката помеѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед на „Филип Втори“.

Дечиња со оштетен слух ќе настапат и на знаковен јазик ќе ја испеат пезната „Скај фул оф старс“ на „Колдплеј“.

Европската куќа на фудбалот исто така им овозможи и дружба со членовите на Реал Мадрид и Манчестер јунајтед.

Тие имаа прилика да се сретнат со Жозе Мурињо, и да го учат Кристијано Роналдо и останатите ѕвезди на Реал Мадрид знаковен јазик.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.