fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗАПОЧНА ПИВОЛЕНД: Шест дена гурмански викенд со пиво на Кале (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МК Сцена

ЗАПОЧНА ПИВОЛЕНД: Шест дена гурмански викенд со пиво на Кале (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На Скопското Кале вчеравечер почна десеттото издание на традиционалната манифестација – Гурмански викенд со пиво „Пиволенд 2017“.

Поради јубилејниот роденден, фестивалот ќе трае шест дена, од понеделник до сабота. Покрај на музиката, овој Пиволенд ќе биде посветен и на најважната споредна работа на светот ФУДБАЛОТ.

На посетителите ќе им се понудата околу 100 видови пиво, музика и фудбал- одлична комбинација за незаборавно доживување по десетти пат на Скопското Кале.

На годинешниов Пиволенд посетителите ќе се забавуваат со Ван Гог, Неверне Бебе, Сарс, Негатив, а по подолго време со концертен настап ќе ги видиме и САФ. Интересен настап ќе понудат и девојките од Tribute to Beyonce, а за љубителите на фудбалот на 7 и на 8 август, со оглед на тоа што во истовреме се одржува Суперкупот, подготвени се повеќе содржини во кои ќе може да уживаат во навивачка атмосфера.

Фестивалот е под покровителство на градот Скопје и годинава за негова реализација од буџетот се издвоени 600.000 денари.

Оваа година со одржувањето на Пиволенд всушност започнува и големата летна забава „СУПЕР СКОПЈЕ“, којашто ќе се одржува на повеќе локации низ градот Скопје. На 18 и на 19 август забавата ќе се организира на Кејот 13 Ноември, на 25 и на 26 август во Старата Скопска Чаршија, на 1 и на 2 септември на улица Македонија и на 8 и на 9 септември на Боемската улица во Дебар Маало. Притоа на сите овие 4 места, на 2 локации, секој петок и сабота во вечерните часови, жителите и посетителите на Скопје ќе можат да уживаат во добра летна забава.

Фестивалот е под покровителство на градот Скопје и годинава за негова реализација од буџетот се издвоени 600.000 денари.

Бидејќи станува збор за јубилеен роденден на Пиволенд, се подготвуваат голем број изненадувања.

Дојди, Види, Испиј! 10 години Пиволенд!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.