fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Драмски театар одбележува 50 години од вселување во објектот

Маркетинг

Промо

Драмски театар одбележува 50 години од вселување во објектот

НУ Драмски театар Скопје денеска ќе одбележи 50 години од вселувањето во постојниот објект, кој е донација на Британската влада. По тој повод, вечер ќе биде изведена претставата „Ждрело“, во режија на Зоја Бузалковска.

Билетите за претставата се по симболична цена од 50 денари.

Објектот на Драмски во Карпош 2 е отворен 1965 година со премиeра на драматизацијата „Богомилска балада“, според романот на Владо Малески „Она што беше небо“, од Милан Ќурќчинов и Илија Зафировски.

Прочитај повеќе
Маркетинг

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.