fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Слушнете ја новата необјавена песна на Тоше Проески

МК Сцена

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Слушнете ја новата необјавена песна на Тоше Проески

Македонската музичка легенда Тоше Проески пред трагичната смрт сними серија песни, кои се уште не се објавени.

Меѓу нив е и песната на англиски јазик „If You Wanna Leave Me“, која според најавите ќе се најде на неговиот нов постхумен албум.

Продуцент на песната е Енди Вајт.

Најавено е дека на новиот албум покрај оваа, ќе се најдат и песните „Light The Flame“ и „Where Do I Belong“, како и две инструментални верзии на познати песни на Тоше.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.