fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Естрадниот магазин „Бекстејџ“ од 1 јануари се сели на телевизија Алфа

МК Сцена

Естрадниот магазин „Бекстејџ“ од 1 јануари се сели на телевизија Алфа

Завршува ерата на “Backstage” на Македонската телевизија.

Почна на Сител, по долги години се префрли на МТВ 1, а од петок (1 јануари) се сели на фреквенцијата на Алфа телевизија. Многу нови прилози, информации за музички, филмски и случувања од шоу бизот ќе може да гледате секој работен ден на Алфа во 16.30 часот, пред започнување на квизот “Круг на знаење”. Вториот термин е ноќта по вечерните вести.

Во продолжение, погледнете го целиот разговор со уредничката и водителката на естрадниот магазин.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.