Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Се играше во салса ритамот на Тумбао Салса Бенд во Универзална сала

МК Сцена

ФОТОГАЛЕРИЈА: Се играше во салса ритамот на Тумбао Салса Бенд во Универзална сала

Насмеани лица се слеваа како река од Универзална Сала по завршувањето на првиот концерт на Тумбао Салса Бенд.

Концертниот простор беше со целосно изменет лик токму за овој настан: палми, море, плажа, песок, коктели…

Она што дополнително ја подгреа атмосферата беше тоа што седиштата во партерот беа извадени, па просторот пред бина беше претворен во подиум за танцување.

Петар Ренџов не ја штедеше својата енергија и постојано се симнуваше меѓу публиката, а не се воздржуваа и неговите колеги- гостите од Куба, Азафран Микс.

Присутните коментираа дека се чувствуваат како навистина да се на Куба, а не во Скопје. Меѓу публиката, беше и претседателот на Р. Македонија, Ѓорѓе Иванов кој заедно со своето семејство уживаше во салса ритамот.

Тумбао Салса Бенд барем за момент успеаа да ни ја доловат позитивната енергија која ја носи летото. За сите што го пропуштија вчерашниот концерт, денес има реприза на истото место со почеток од 20:30.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.