Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Франсија Раисa донирала бубрег за Селенa Гомез

Музика

Франсија Раисa донирала бубрег за Селенa Гомез

Познатата поп-пејачка и глумица Селена Гомез денеска на Инстаграм сподели со јавноста дека летово и бил пресаден бубрег и дека донорот била нејзината колешка Франсија Раисa.

Гомез, која боледува од лупус, вели дека трансплантацијата е нешто што „требало да го стори заради својата целокупна здравствена состојба”, како и дека „нема доволно зборови за да ја искаже својата благодарност кон Франсија“.

Во објавата на Инстаграм, Гомез не открива каде е изведена операцијата.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.