fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Голема пена забава и 10 диџеи во Скопје на „One Day Fest“

МК Сцена

Голема пена забава и 10 диџеи во Скопје на „One Day Fest“

Модерната сензација во Скопје продолжува по вторпат. „One Day Fest“ оваa година ќе се одржи на 10 јуни, локација- Градска плажа кај Градски Парк Скопје.

На „One Day Fest“ се очекува најголемата пена забава во градот проследена со 10 диџеја и уште многу изненадувања на нивните настапи.

Настапуваат: DJ Toni Zen, DJ Boogeyman, DJ Sky Walker, DJ Tina, а организаторите подготвуваат и две изненадувања.

Најавено е и големо баскер шоу со учество на баскер изведувачи од целиот свет, а во склоп на фестивалот ќе има и базар со рачни изработки. Забавата ќе биде целодневна и ќе трае до доцните ноќни часови.

Картите се веќе во продажба и може да се купат на повеќе продажни места по симболична цена од 150 денари.

Повеќе информации на: https://www.facebook.com/events/617571858401510/

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.