Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ИЛИЈА НЕСТОРОВСКИ: „Верувам дека ќе се покажеме во најдобро светло на ЕП“ (ВИДЕО)

Интервју

ИЛИЈА НЕСТОРОВСКИ: „Верувам дека ќе се покажеме во најдобро светло на ЕП“ (ВИДЕО)

ИЛИЈА НЕСТОРОВСКИ: „Верувам дека ќе се покажеме во најдобро светло на ЕП“ (ВИДЕО)

Фудбалот без сомнеж е најважната споредна работа на светот, но и една од најнапорните. Притисокот е голем, одговорноста уште повеќе, особено ако ги браните боите на својата земја.

Атмосферата во македонската репрезентрација е прилично раздвижена. Ништо чудно, ако го знаеме податокот дека нешто повеќе од 10 дена ќе играме на Европско првеснтво. И додека сите фудбалери напорно тренираат, Илија Несторовски поради повреда се наоѓа во својот дом во Италија, и за жал нема да биде во можност да игра на ова првеснтво.

Бекстејџ разговараше со Нестор, а тој откри колкаво е разочарувањето што нема да биде во можност да игра на Европското првеснтво.

Додаде дека секојдневно си разменува по некој совет со останатите фудбалери, и верува дека ќе се покажат во најдобро светло. За негативните коментари откри дека не допираат до него.

Што друго кажа погледнете во продолжение

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интервју

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.