Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТАМАРА ТОДЕВСКА: „Ќе ја истетовирам химната!“

Интервју

ТАМАРА ТОДЕВСКА: „Ќе ја истетовирам химната!“

ТАМАРА ТОДЕВСКА: „Ќе ја истетовирам химната!“

Таа е еден од најмоќните женски вокали на македонската музичка сцена и тоа го докажа многупати. Блесна во допир со светски успех, за по неколку месеци подоцна да се соочи со предизвици за кои и самата ќе каже дека ја научиле на животни лекции.

Се случи Евровизија и успехот кој го постигна таму, цела македонска јавност ja величаше и за неа зборуваше дека е херој, за неколку месеци подоцна да се случи скадналот со химната. Тамара еднаш изјави дека никогаш нема да си прости за тоа, но дека образот ти е чист.

Во интервју за Бекстејџ таа кажа дека ќе ја истетовира химната, баш оној дел кој што го згреши, затоа што не сака да ја мразат без причина.

Што друго кажа погледнете во продолжение:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интервју

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.