Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТАМАРА ЗА 1ТВ: „Работевме на шкрги, имавме 64.000 евра буџет“

Интервју

ТАМАРА ЗА 1ТВ: „Работевме на шкрги, имавме 64.000 евра буџет“

Тамара Тодевска откако вчера пристигна на скопскиот аеродром гостуваше во отворената програма на 1ТВ каде откри детали за овогодинешната Евровизија.

Таа вели дека позади најдобриот пласман кој Македонија го имала на ова натпреварување, стои навистина скромен буџет.

– „Немавме некој буџет. Наменети се 150.000 за двете евровизии, детската и нашата. 100.000 евра се за големата, од тие 36.000 се плаќа учество, останатите 64.000 се смешни пари. Немавме за ништо, сите луѓе што дојдоа, дојдоа без пари, работевме на шкрги!“ – рече Тамара.

Таа додаде дека е воодушевена од гостпримството на Израелците и дека смета оти испеала најдобро до сега. Додаде дека очекувала висок пласман за нашата држава оваа година.

Погледното го целото гостување.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интервју

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.