fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кајмакоски ги повикува фановите да го довршат спотот за „Есенски лисја“

Маркетинг

МК Сцена

Кајмакоски ги повикува фановите да го довршат спотот за „Есенски лисја“

Македонскиот претставник на Песна за евровизија, Даниел Кајмакоски денеска ги повика сите фанови да ја завршат приказната од официјалното видео за песната „Autumn leaves” со која ќе наспати на првата полуфинална вечер на оваа маниофестација во Виена.

Со тоа можат да освојат билет за првото полуфинале на 19 мај, во австриската престолнина, да го бодрат во живо и да уживаат во заедничка средба со Даниел на 20 мај.

Повикот за фановите ќе биде отворен до 20 април. Повеќе информации, правилa и начин на учество може да најдете на следниот линк:http://danielkajmakoski.mk/complete-the-story/.

Со објавениот повик Кајмакоски и официјално ја започнува кампањата за Евровија 2015. За таа цел изработена е мини-веб страница, http://eurovision.danielkajmakoski.mk/, која во наредните два месеца ќе објавува вести за Даниел и за Евровизија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.