Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Трајче со „Тажна љубов среќна песна“ продолжува да воодушевува во „Пинковите ѕвездички“

МК Сцена

ВИДЕО: Трајче со „Тажна љубов среќна песна“ продолжува да воодушевува во „Пинковите ѕвездички“

Уште еднаш Трајче Ѓеоргиев го воодушеви жирито во натпреварот „Пинковите ѕвездички“.

Тринаесетгодишниот струмичанец Трајче Ѓеоргиев продолжува понатаму со натпреварувањето во детскиот натпревар за таленти „Пинкови ѕвездички“. Во 30-тата емисија од шоуто, Трајче настапи со „Тажна љубов, среќна песна“ од Тамара Тодевска.

Струмичанецот, кој е миленик не само на публиката, туку и на жирито, повторно доби пофалби за настапот.

– Ти имаш еден совршен, прекрасен и широк глас, искоментира Хари Мата Хари.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.