fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

КАРЛЕУША: На „MAC“ сакам да настапам со Карди Б!

Музика

КАРЛЕУША: На „MAC“ сакам да настапам со Карди Б!

„Песната која ја пушти Милиграм во етерот е нешто што нема врска со мојот звук, јас сум тука само гостин дваесетина секунди, тоа е звукот на Милиграм и не е нешто што јас ќе го претставам во 2019 година. Една нова песна ќе претставам на MAC Awards“, вели Јелена Карлеуша и додава: „Очекувајте пукање од сите топови! Ќе ја користиме сета можна опрема и технологија. Многу се палам на тоа и имам тим на луѓе кои ќе се потрудат пред и после нас изведувачите да бидат како некој вид опера.“

На бината на MAC би сакала да настапи со американската раперка Карди Б, со која, како што вели, има одличен онлајн однос во кој меѓусебно се поддржуваат и фалат.

„Од нашите – Николија ми е кул, Сенида ми е кул. Дури и овие два лика Џала и Буба – и тие ми се кул. Тие ми се кул затоа што знам што би правела со нив на сцената!“ додава Јелена.

Што уште изјави за колегите од естрадата и настапот на MAC погледнете во видеото во прилог:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.