Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мадона го одложи новиот албум за идната година

Музика

Мадона го одложи новиот албум за идната година

Поп пејачката Мадона соопшти дека новиот албум ќе биде објавен во 2019 година, иако неговото излегување беше најавено за крајот на оваа година.

Ова ќе биде 14 по ред студиски албум во нејзината кариера, а е прв по четири години пауза.

Мадона неодамна во интервју за „Вог“ изјави дека современата музика „звучи исто“ и дека нејзиниот албум ќе се обиде да ја разбие едноличноста.

Воедно поп иконата истакна дека музиката станала премногу формална.

Таа неодамна се пресели во Лисабон каде нејиниот син планира да гради кариера на професионален фудбалер.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.