fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонскиот модел Спасе Кликовац на моден избор во Бугарија

Маркетинг

МК Сцена

Македонскиот модел Спасе Кликовац на моден избор во Бугарија

Нашиот најплатен фото модел Спасоје Кликовац денес замина на изборот за „Супер модел јунивер“ во Софија, Бугарија. Спаски ќе се натпреварува за титула најдобар топ модел со уште 25 модели од целиот свет. Финалето е закажано за четврток во луксузен хотел во Софија на кое ќе учествуваат многу бугарски поп ѕвезди.

– „Имам малку трема, но се надевам на победа. Важна ми е дружбата со моделите и искуството што ќе го добијам таму. Се надевам Македонија ќе ја представам во најдобро светло“, вели Спаски.

Ова младо момче за кусо време направи вртоглава кариера, снимаше неколку реклами,а беше и главна фаца во два видео записи. Зад неговото патување во Софија на престижниот избор „Супер модел јуниверс“ застанаа кафе-ресторанот “ Дежаву“, козметичката линија „ТианДе“, кафулето „Сторија“ и секако брендот „Колекзионе“ чија нова колекција нашиот модел ќе ја носи на изборот во Софија. Женскиот преставик на овој избор ќе биде манекенката Викторија Луческа.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.