fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МАКЕДОНСКИТЕ ПЕЈАЧИ ВО АКЦИЈА: Вечерва хуманитарен концерт во Охрид за помош на настраданите од невремето

МК Сцена

МАКЕДОНСКИТЕ ПЕЈАЧИ ВО АКЦИЈА: Вечерва хуманитарен концерт во Охрид за помош на настраданите од невремето

Вечерва (четврток) со почеток во 20:00 на градскиот плоштад во Охрид ќе се одржи голем хуманитарен концерт за настраданите во поплавите.

Иницијатор на концертот е пејачката Елена Велевска која несебично ја поддржаа дел од колегите и со заеднички сили вечерва сакаат да соберат средства за настрадните во поплавите.

– „Со овој концерт сакам да ги поттикнам и другите градови да организираат концерти и хуманитарни акции за да се соберат што повеќе донации. Веќе бев во Стајковци и ситуацијата е ужасна, сакам што побрзо луѓето да се избават од тој пекол и да се вратат на своите нормални животи. Ве поканувам вечерва сите кои што сте во Охрид да дојдете на градскиот плоштад во 20:00 и заедно да донираме. Секоја помош е добредојдена“, изјави Велевска.

На концертот ќе настапат: Наум Петрески, Зуица Лазова, Ристе Ристевски, Анастасија Петреска, Ѓоко Таневски, Петар Нечовски, Анета Наковска и многу други. Нивниот број постојано се зголемува.

Освен концертот, во Охрид може да се донираат најпотребните средства секојдневно од 10:00 до 18:00 на пунктот кој е поставен на градскиот плоштад веднаш спроти кафулињата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.