Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Антониа запеа, па се струполи врз танчерката на сцената (ВИДЕО)

Маркетинг

МК Сцена

Антониа запеа, па се струполи врз танчерката на сцената (ВИДЕО)

Македонската преставничка Антониа Гиговска која се натпреварува во „Пинк ѕвездички“ во изданието „All stars“, вчеравечер на првата полуфинална вечер се струполи на сцената.

Антониа Гиговска е единствената Македонка која се натпреварува меѓу најдобрите од „Пинк ѕвездички“, а вчеравечер пред публиката и жирито се претстави со уште една балада, овој пат француската „Је t’aime“.

via GIPHY

Вокалната изведба ги воодушеви членовите на жирито кои на крај само и потврдија дека како овој настап, така и сите претходни, Антониа едноставно е непогрешлива.

Сепак, нејзиниот настап ќе остане запаметен со тоа што за време на изведбата Антониа несакајќи се струполи на сцената врз едно од девојчињата кое танцуваше.

Се надеваме дека и двете се добро!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.