Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

АВАЛОН: Стинг во Скопје ќе настапи пред 25.000 посетители

МК Сцена

АВАЛОН: Стинг во Скопје ќе настапи пред 25.000 посетители

Маркетинг
АТАНАС СТОЈАНОВСКИ / ПОПУЛАРНО.МК

АВАЛОН: Стинг во Скопје ќе настапи пред 25.000 посетители

Според досегашната продажба, како што најави Авалон продукција, со сигурност може да се гарантира дека на концертот на Sting во Скопје ќе присуствуваат повеќе од 25.000 посетители, што го прави овој музички настан најголем досега во Македонија кога се во прашање концертите на светски артисти, коишто се со високо квалитативно ниво.

Како што веќе знаете, специјален гостин на Sting ќе биде нашата гордост Влатко Стефановски со неговото ново трио, со едночасовен настап.

Влезниците за концертот на Sting се продаваат преку продажната мрежа на Авалон, онлајн и секаде во регионот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.