Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Добра вест од Авалон продукција – оваа година ќе се одржи OHRID CALLING 2021

МК Сцена

Добра вест од Авалон продукција – оваа година ќе се одржи OHRID CALLING 2021

Добрата вест конечно пристигнува, OHRID CALLING 2021 ќе се одржи оваа година како дводневен фестивал на 01 и 02 август под слоганот TAKE YOUR PLEASURE SERIOUSLY! 

Охрид, Македонија и регионот ќе добијат сериозен line up, се разбира, прилагоден кон моментот и фактот што ќе се работи со ограничен капацитет. Се надеваме на максимум до 4.000 – 5.000 посетители во месец август.

Местото на одржување ќе биде можеби една од двете локации на коишто го имаме работено фестивалот досега (Касарна Охрид или стадионот „Билјанини извори“), а можеби овој пат и ќе изненадиме со некоја нова локација.

За сите детали ќе ве запознаеме финално на 30- ти јуни, кога ќе го објавиме целиот line up, капацитетот, како и цените на влезниците.

Животот се враќа на оваа планета!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.