Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Два ексклузивни концерта на Петар Грашо во Македонска филхармонија!

МК Сцена

Два ексклузивни концерта на Петар Грашо во Македонска филхармонија!

Два ексклузивни концерта на Петар Грашо во Македонска филхармонија!

Најголемата актуелна хрватска пејачка ѕвезда, Петар Грашо, после навистина долго време ќе има свој солистички концерт и во Скопје.

Иако насекаде во регонот Петар Грашо настапува во најголемите постоечки сали, ние сепак се одлучивме да направиме два ексклузивни и интимни концерти, во најубавиот простор во Скопје, Македонската Филхармонија.

Концертите ќе се одржат на 13-ти и 14-ти декемвври со почеток во 20 часот, а влезниците ќе бидат пуштени во продажба од понеделник, 7-ми октомври во 09 часот наутро по цена од 1.500 денари, како и лимитиран број на ВИП влезници по цена од 2.000 ден.

Ова е навистина уникатна можност, човекот кој ги има испеано хитовите „Ako te pitaju“, „Moje zlato“, „Utorak“, „Ko nam brani“ и уште многу други, и во моментов претставува хрватска институција, да го видите во интимен амбиент во Скопје.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.