Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НАЈМОЌНО ИЗДАНИЕ ДОСЕГА: „Охрид колинг“ низ објективот

СТЕФАН РАЈХЛ

МК Сцена

НАЈМОЌНО ИЗДАНИЕ ДОСЕГА: „Охрид колинг“ низ објективот

Изминатите четири дена Охрид стана центар на забавата во Македонија, но и регионот. Фестивалот „Охрид колинг“ ги донесе најголемите диџеј артисти во нашата земја, на најголемото фестивалско издание досега.

Вечерва фестивалот го затвора диџеј сетот на Робин Шулц, а претходните фестивалски вечери на главната бина се појавија Стив Аоки, Фед ле Гранд, Вини Вици, Нерво, Кунгс, но и македонската диџеј легенда Галоски.

Според организаторите, околу 50.000 посетители од цел регион се забавувале на фестивалот, а вчерашната фестивалска вечер била една од најпосетените досега.

Погледнете како изгледа најмоќното издание на фестивалот низ објективот на Стефан Рајхл:

This slideshow requires JavaScript.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.