Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нова песна на Антониа Гиговска: Слушнете ја „Атлантида“ (ВИДЕО)

МК Сцена

Нова песна на Антониа Гиговска: Слушнете ја „Атлантида“ (ВИДЕО)

Една од нашите најголеми млади музички ѕвезди – Антониа Гиговска пред неколку дена ја објави нејзината најнова песна насловена „Атлантида“ и истата веднаш се најде на речиси сите топ-листи на радиостаниците во земјава.

Како и за претходните песни, така и за оваа познатата пејачка соработуваше со Лазар Цветкоски, додека пак текстот повторно е дело на раперот Тајзи.

-Идејата за оваа песна беше на Лазар Цветкоски, бидејќи него многу го интересираат приказните за Атлантида и од таму е идејата. Јас сум презадоволна од песната, спотот. Некои можеби ќе кажат дека е „обична“ песна, но за тие што го мислат тоа објавивме уште една верзија на песната, односно „sad version“, па која верзија повеќе им се допаѓа, таа нека ја слушаат – вели Гиговска.

Како и за останатите песни, така и за оваа Антониа и нејзиниот тим одлучија да снимаат видеоспот за новата песна. Како режисер на видеото се потпишува младиот и талентиран Томислав Живковиќ, а истиот се снимаше во Грција, Галичник и нашиот главен град.

Инаку Антониа летово има закажано доста настапи, а тоа е одлична прилика да ја видите и слушнете во живо една од нашите најталентирани пејачки.

Слушнете ја „Атлантида“:

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.