Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Каролина за прв пат ќе одржи open air концерт во Скопје

МК Сцена

Каролина за прв пат ќе одржи open air концерт во Скопје

Како сублимат на една неверојатно богата кариера, со 10 студиски албума и безброј хитови и евергрини, големо задоволство ни е да ви најавиме дека нашата Каролина за прв пат ќе одржи open air концерт во Скопје под името “Ајде да летаме – GREATEST HITS” на 1ви јули, на Стадионот на АРМ во Скопје.

Концертот ќе биде со сериозна, светска продукција, светло и звук – какви што доликуваат на голем и грандиозен концерт на Каролина Гочева.

Патувајќи низ времеплов од спомени и емоции, на 1ви јули во живо ќе може да ги слушнете: ,,Хипокрит”, ,,За нас”, ,,Капка под небото”, ,,Не се враќаш”, ,,Се лажам себе” и уште многу други хитови кои ја одбележаа 30 годишната кариера на Каролина.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од среда (08.06) на avalon.mk и ширум нашата продажна мрежа, по следните цени и категории:

Партер – 700 денари
Фан пит – 990 денари
Вип (коњопои) – 1500 денари

Ајде да летаме! Се гледаме на АРМ стадион на 1ви јули!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.