Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Панки: Јас не сум криминалец – се најдов на погрешно место со погрешни луѓе (ВИДЕО)

МК Сцена

Панки: Јас не сум криминалец – се најдов на погрешно место со погрешни луѓе (ВИДЕО)

Пред само неколку месеци, со брзина на светлината, во јавноста се прошири веста за тоа дека Панки е уапсен на граничниот премин Евзони при обид за влез во Грција.

Како што тогаш беше објавено наводно пејачот бил уапсен поради европска потерница распишана пред 13 години од страна на германските власти, за учество во мрежа која крадела податоци од банкомати. Досега Панки не се огласуваше на оваа тема, а денес, за прв пат во јавноста, и тоа пред објективот на Бекстејџ, реши да си ја отвори душата и да ја каже вистината.

„Јас не сум криминалец. Се најдов на погрешно место, со погрешни луѓе. Кармата од пред 13 години, ме стигна денес.“ – вели Панки во интервју за естрадниот магазин Бекстејџ.

Целиот разговор може да го слушнете во продолжение!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.