Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТАМАРА ТОДЕВСКА ОСМА НА ЕВРОВИЗИЈА 2019!

МК Сцена

ТАМАРА ТОДЕВСКА ОСМА НА ЕВРОВИЗИЈА 2019!

Маркетинг

ТАМАРА ТОДЕВСКА ОСМА НА ЕВРОВИЗИЈА 2019!

Македонија го освои осмото место на овогодинешното издание на изборот за песна на Евровизија!!!

Со освоени 295 гласови, Тамара Тодевска со песната „Proud“ го освои осмото место на Евровизија во Израел.

Во текот на целото гласање, Северна Македонија беше на првото место!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.