Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Thievery Corporation повторно со концерт пред македонската публика

МК Сцена

Thievery Corporation повторно со концерт пред македонската публика

Веројатно еден од најдобрите светски концерти на сите времиња одржан во Скопје е оној на Thievery Corporation на Стадионот на АРМ, 20-ти јуни, 2017-та година.

Кај нас не престана желбата да ја повториме таа вечер, а не престанаа и вашите барања за повторна средба со Thievery Corporation во Скопје.

Па така, големо задоволство ни е да ви ги најавиме навистина генијалните ТHIEVERY CORPORATION во Скопје на 03 јули на истото место, на веќе за вас добро познатиот стадион на АРМ, со промоција на последниот албум, како и сите нивни стари, добро познати теми.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во утре (02-ри март) во 09 часот наутро преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk, по следниве цени и категории:

ПАРТЕР: 1.500 денари
ФАН ПИТ: 2.000 денари (само 1.000 влезници во продажба)

Маестралните Thievery Corporaton се враќаат во Македонија во комплетен состав, а Скопје може да очекува вистински спектакл.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.