Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Васил Гарванлиев ја објави најновата песна РИТАМ, и го најави новиот ЕП насловен како „Порцелански војник“

МК Сцена

Васил Гарванлиев ја објави најновата песна РИТАМ, и го најави новиот ЕП насловен како „Порцелански војник“

По кратка пауза, македонскиот претставник на Евровизија 2020 и 2021 година Васил Гарванлиев ја објави третата песна од најавениот ЕП на англиски јазик насловена РИТАМ.

Видеозаписот за песната е снимен во легендарниот Aragon Ballroom во Чикаго, кој е познат по концертите одржани на легендарни и А листа на светски музички ѕвезди.

Ритам е upbeat денс песна чија приказна повторно се поврзува со пораката од евровизиската песна “Here I stand”, каде темнината Васил ја претвори во светлина. Автор на песната е самиот Васил во продукција на Кастело, додека видеозаписот е во соработка со познатата CircuitMom Productions, режија на Васил, а кореографија на Isaiah Silva-Chandley. Васил и овој пат е верен на неговиот стил и повторно се појавува со смел стајлинг и кореографија која повикува на инклузивност на различности.

Васил веќе една година е преселен во Чикаго каде работи на завршните подготовки за новиот ЕП албум, а воедно и потпиша ексклузивен договор за соработка со Muze Music преку Believe за дигитална дистрибуција.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.