Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тони Зен го промовираше новиот видео запис за песната „Клубот“: „Ви благодарам на сите, ми значевте во овој тежок период“

МК Сцена

Тони Зен го промовираше новиот видео запис за песната „Клубот“: „Ви благодарам на сите, ми значевте во овој тежок период“

Конечно, „Клубот“ на Тони Зен ја здогледа светлината на денот.

Имено, вчеравечер во „Cineplexx Skopje City Mall“, во присуство на семејството, најблиските пријатели и соработници, се одржа промоцијата на новото музичко парче на Тони Зен, кое наиде на воодушевување кај публиката, а тој нескриено ја искажа радоста за истото и по тој повод пред пристуните се обрати:

„Целата приказна започна со Иле, па продолжи со Ики и Нино. Со истите луѓе се соработува постојано, се менува само мал дел, во зависност од проектот. За ова музичко парче ми помогнаа млади луѓе кои верувам дека ќе го движат светот напред. Ми беше предизвик да работам со нив. Респект за сите што сте вечерва присутни, многу ми значевте во овој тежок период.“

Во време на рецесија и светска криза, факт е дека најдобро поминуваат песните од реалниот живот, „Клубот“ е токму таква, моќна и енергирчна…онаква каква што неговите фанови впрочем и очекуваат од него.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.