Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За крај на успешната 2022 година, RIS FLOWER со нов сингл – „Light Of Your Soul”

МК Сцена

За крај на успешната 2022 година, RIS FLOWER со нов сингл – „Light Of Your Soul”

Нашата интернационална музичка ѕвезда RIS FLOWER, 2022 година ја завршува со нов сингл насловен “Light Of Your Soul”.

Секако ова претставува супер изненадување за неговите фанови, кои ќе имаат можност заедно со RIS FLOWER во живо да ја зацртаат оваа успешна година на ексклузивниот концерт на 13 декември (вторник) во Public Room со почеток во 21 часот.

Концертот е поддржан од Porsche Македонија. Влезниците веќе се во продажба преку продажната мрежа на “Купи Карти За Се“.

Музиката и текстот се дело на самиот RIS FLOWER, додека за аранжманот бил задолжен Мустафа Чанбазлар. Песната е снимена во студио “ARI” во Истанбул, Турција.

 

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.