fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Младата пејачка и дизајнерка Орнела Јордановска ја загуби битката со ракот

МК Сцена

Младата пејачка и дизајнерка Орнела Јордановска ја загуби битката со ракот

Младата пејачка и дизајнерка Орнела Јордановска (24) вчера ја загуби битката со ракот на лимфните жлезди.

Во октомври годинава ѝ беше извршена и трансплантација на коскената срж, но и тоа не и помогна да се спаси.

Многубројните хуманитарни акции за собирање на средства не и помогнаа да победи во едногодишната борба со ракот на лимфните жлезди.

За Јордановска беа организирани голем број хуманитарни акции, а во текот на својата кратка кариера објави неколку песни.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.