fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МУЗИЧКА ЕКСПЛОЗИЈА: Со настапот на „Д Продиџи“ заврши првото издание на „Охрид колинг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МК Сцена

МУЗИЧКА ЕКСПЛОЗИЈА: Со настапот на „Д Продиџи“ заврши првото издание на „Охрид колинг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Музичка експлозија на сцена!

Само така може да се нарече вчерашниот адреналински настап на мегапопуларните „Д Продици“ кои го затворија првото издание на фестивалот „Охрид колинг“.

Британската енергетска музичка сензација „Продиџи“ во рамките на промотивната турнеја на последниот албум „The Day Is My Enemy“ претстави дел од новите нумери, но не ги остави фановите без хитовите со кои е препознатлив, како „Omen“, „Firestarter“, „No good“, „Smack my bitch up“ и многу други.

Иако според коментарите на социјалните мрежи, концертот траел многу кратко, сепак од Авалон продукција искочија со соопштение дека настапот на оваа позната група, без разлика дали настапуваат во Охрид, Рио или Лондон, траел точно 85 минути и дека било испочитувано целосното рајдер побарување на бендот.

За потсетување, „Д Продиџи“ неколку дена пред настапот најавија дека ќе донираат финансиски средства за семејствата што беа зафатени од невремето во околината на Скопје.

Во продолжение погледнете ја атмосферата од овој концерт низ објективот на нашиот фотограф Атанас Стојановски:

DSC_6110 DSC_6126 DSC_6137 DSC_6178 DSC_6180 DSC_6188 DSC_6211 DSC_6224 DSC_6225 DSC_6246 DSC_6252 DSC_6262 DSC_6267 DSC_6278 DSC_6333 DSC_6382 DSC_6385 DSC_6392 DSC_6397 DSC_6444 DSC_6466 DSC_6489
<
>

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.