Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Музички спектакл на Суперхикс во Скопје (ФОТО)

МК Сцена

Музички спектакл на Суперхикс во Скопје (ФОТО)

Минатиот петок се одржа концертот на групата Суперхикс, под мотото „ИЗРАМПАРАРАМИЗИРАЈ СЕ!” во организација на САН продукција, во малата сала на ВИП арената Борис Трајковски.

Околу 2.000 најверни фанови заедно со бендот ги пееја нивните најголемите хитови и уживаа во одличната музика.

– „15 декември беше ден кога сакавме и успеавме да му дадеме боја на секојдневното сивило“, рекоа од Суперхикс. На концертот настапија и Визија, еден од најдобрите млади рок состави.

Концертот беше исклучителен музички и визуелен спектакл.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.