Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Дијаманти“: Нова песна на Роберт Вукелиќ и Декс

Музика

„Дијаманти“: Нова песна на Роберт Вукелиќ и Декс

По нивната прва успешна песна „Безобразно“ за која што снимија спот и одлично помина минатaтa годинa во музичкиот етер низ цела Македонија, Wolf и Декс повторно со нова соработка.

,Дијаманти“ е насловот на новата песна на Wolf и Декс, со голем потенцијал да биде вистинско летно музичко освежување на нашата домашна сцена.

Аранжманот и продукцијата се дело на Гоце Симоновски, веќе добро познат уметник и композитор, воедно и бас гитарист на бендот на Влатко Лозаноски. Текстот и изведбата се на Декс и Wolf.

Овој пат видео записот  е лирикс видео,во кое се појавува девојка на убави и егзотични места.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.