Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Греми“ награди: Објавени се новиот датум и локацијата

Музика

„Греми“ награди: Објавени се новиот датум и локацијата

„Греми“ награди: Објавени се новиот датум и локацијата

Академијата за снимање објави дека наградите „Греми“ се презакажани за 3 април во Лас Вегас.

Академијата го објави ова во порака до своите членови, а подоцна ја сподели веста со пошироката јавност на социјалните мрежи.

Церемонијата првично беше закажана за 31 јануари, но беше одложена пред две недели поради зголемениот број случаи на КОВИД-19 предизвикани од многу заразната варијанта Омикрон.

Новото шоу ќе има и промена на локацијата, бидејќи првично беше планирано да се одржи во Лос Анџелес во арената Crypto.com (порано позната како Стејплс центар).

Шоуто сега ќе се емитува од MGM Grand Garden Arena во Лас Вегас.

Шоуто во 2021 година исто така беше одложено поради тековната пандемија, при што од 31 јануари се презакажа за 14 март.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.