Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Рита Ора ќе настапи на ревијалниот дел на првото полуфинале на Евровизија

Музика

Рита Ора ќе настапи на ревијалниот дел на првото полуфинале на Евровизија

Британската пејачка Рита Ора ќе настапи на ревијалниот дел на првото полуфинале на годинашното издание на Изборот на песна за Евровизија.

Од Ливерпул, Велика Британија, Јулија Санина ќе го отвори првото полуфинале со изведба на дел од песната „Maâk“ на нејзината музичка група „Хардкис“. Во истата вечер, Рита Ора ќе го озвучи етерот со микс од нејзините најголеми музички хитови, но и ќе ја претстави нејзината нова песна „Praising You“.

Покрај Рита Ора, на второто полуфинале ќе настапат и украинската пејачка Марија Јаремчук, раперот OTOY и 14-годишната украинска претставничка на минатогодишната Детска Евровизија, Злата Џиунка. Исто така, украинската пејачка Аљоша, која го претставуваше своето земја во 2010 година, ќе настапи заедно со британската музичарка Ребека Фергусон.

Големото финале на Евровизија ќе биде одржано на 13 мај, а имињата на музичките ѕвезди кои ќе настапат на овој настан, уште не се објавени.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.