Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Најдоброто шоу“: Хип-хоп спектакл на полувремето на „Супербоул“

Сцена

„Најдоброто шоу“: Хип-хоп спектакл на полувремето на „Супербоул“

„Најдоброто шоу“: Хип-хоп спектакл на полувремето на „Супербоул“

Шоуто на полувремето на „Супербоул“ во 2022 година, на кое настапија неколку легенди на хип-хоп музиката, јавноста го нарече љубовно писмо до Лос Анџелес.

Шоуто, одржано на стадионот SoFi во Лос Анџелес, се состоеше од изведби на хип-хоп легендите Еминем, Д-р Дре, Снуп Дог, Кендрик Ламар и Мери Џеј Блајџ, како и изненадување од 50 Cent.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Јавноста на социјалните мрежи, вклучително и легендата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, го поздравија како „најдоброто шоу на полувремето“. Многумина го пофалија затоа што ја покажа гордоста на Лос Анџелес и буди носталгија.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

50 Cent, кој претходно не беше најавен како дел од шоуто на полувремето, ја изведе „In Da Club“. Тој го отвори својот сет наопаку, како во спотот на песната, кој беше објавен во 2003 година.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Еминем клекна додека ја рапуваше песната „Lose Yourself“. Некои сугерираа дека тоа го направил за да врати на НФЛ, која го казни поранешниот играч Колин Кеперник за клекнување за време на националната химна во знак на протест против полициската бруталност и расизмот. Наводно, НФЛ го одбила барањето на Еминем да клекне, но и покрај тоа, тој клекнал.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Сетот кој беше поставен на средината на теренот всушност беше во чест на градот Лос Анџелес.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.