Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

50. јубилејна изведба на претставата „Кец на десетка“

Настани

50. јубилејна изведба на претставата „Кец на десетка“

50. јубилејна изведба на претставата „Кец на десетка“

На сцената во Македонскиот народен театар на 17 ноември со почеток во 20:00 часот ќе се одигра 50. јубилејна изведба на претставата „Кец на десетка“, комедијата која со спонтан хумор брзо ја освојува публиката.

„Кец на десетка“ од авторот Митко Бојаџиски, а во режија на Драган Спасов-Дац и Јордан Симонов, сите овие изминати години, па до денес се игра пред полн салон, и ја воведува публиката во хумористичното дејство кое се одвива во едно сосема нормално семејство, при што ситуациите и околностите ги наведуваат ликовите во поинаква насока.

Харизматичните ликови на таткото Доксе — Александар Микиќ, мајката Грациела — Тања Кочовска, ќерката Ана — Нина Деан/Софиа Насевска -Трифуновска и Тоше — Ивица Димитријевиќ/Стефан Спасов, оставаат хумористичен печат и спонтано допираат до срцата на театарската публика.

Претставата во изминатите години имаше повеќе гостувања и учества на домашни фестивали, а премиерно беше одиграна токму пред четири години на 17 ноември 2017 година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.