Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Концертна промоција на „NEW ERA” на Никола Мицевски во Битола

Настани

Концертна промоција на „NEW ERA” на Никола Мицевски во Битола

Авалон Продукција најавува уште еден возбудлив проект – концертна промоција на композиторот Никола Мицевски, по повод неговиот извонреден нов албум “NEW ERA”!

Првиот од неколкуте планирани концерти ќе биде одржан во неговата родна Битола на 9-ти декември во Центарот за култура!

Проектот “NEW ERA” претставува симбиоза на различни жанрови, едно филмско начело фузирано со етно, рок и електро основи во служба на пијаното и солистички инструменти.

Никола Мицевски, заедно со неколку познати инструментални и вокални солисти, во придружба на бенд од околу 15 академски музичари спремаат едно одлично музичко и визуелно патување кое ги поместува стандардите и границите на македонската инструментална музика!

Влезниците ќе бидат во продажба од среда (16ти ноември) онлајн на www.avalon.mk и ширум продажната мрежа на Авалон во Македонија.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.