Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Несреќа на сцена: Северина падна за време на концерт во Лауба (ВИДЕО)

Сцена

Несреќа на сцена: Северина падна за време на концерт во Лауба (ВИДЕО)

Познатата хрватска пејачка Северина доживеа несреќа за време на својот настап во загрепската Лауба.

Додека играше на сцена, таа падна, но не се откажа од шоуто и остана насмеана, во свој стил. Сепак, откако заврши на подот, таа почна да се смее и продолжи со својот настап.

– „Имав кореографија за да се фрлам во публиката, но кореографијата се случи малку порано… Всушност, ова го правам секогаш кога сакам да одморам на сцената…“ се пошегувала Северина на своја сметка покрај снимката со нејзиното паѓање.

На крајот од нејзиниот настап, таа ја поздрави публиката со зборовите: „Ова мораше да се случи вечерва, каде сте, уште ли сте на нозе“. Нејзината несреќа предизвика големо внимание кај фановите и медиумите.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.