fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НОВО КАРАОКЕ ВО АВТОМОБИЛ: Лејди Гага „растури“ во шоуто на Џејмс Корден

Сцена

НОВО КАРАОКЕ ВО АВТОМОБИЛ: Лејди Гага „растури“ во шоуто на Џејмс Корден

Фановите со нетрпение ја очекуваа новата сезона на шоуто на Џејмс Корден кој после долга пауза се врати на со ново караоке издание, овојпат со легендарната Лејди Гага. Тие се возеа низ улиците на Лос Анџелес пеејќи ги добро познатите песни на Гага, но и дел од нејзините најнови песни од албумот Joanne.

Џејмс го најави ова караоке како „Најдобриот ден во животот“ на неговиот профил на Твитер.

Ќе откриете многу интересни факти за пејачката. На пример, дали сте знаеле дека таа поседува 400 парчиња облека од Мајкл Џексон?

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.