fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Џорџ Мајкл погребан три месеци после смртта

Маркетинг

Сцена

Џорџ Мајкл погребан три месеци после смртта

Британскиот пејач Џорџ Мајкл, кој почина пред повеќе од три месеци, погребан е вчера, соопшти неговото семејство после приватната церемонија.

– Можеме да потврдиме дека Мајкл е погребан во присуство на семејството и најблиските пријатели, јави семејството и се заблагодараи за пораките на поддршка.

Британската полиција во почетокот на март заклучи дека музичарот на 25 декември 2016 година починал од болести на срцето и црниот дроб.

Претходно тој имаше и други здравствени проблеми и проблеми со алкохолизмот и дрогата.

Мајкл, чие вистинско име е Јоргос Киријакос Панајоту, роден е на 25 јуни 1963 година во Лондон, како син на кипарски Грк и Британка.

Тој стана светски познат како дел од дуетот „Вем“ кој го основа со неговиот училишен другар Ендру Риџли во 80-тите години од минатиот век.

Подоцна имаше многу успешна соло кариера и за неполни 40 години освои две награди Греми и продаде повеќе од 100 милиони албуми.

Некои од неговите најпознати хитови се Father Figure, Freedom, Careless Whisper, One More Try, Monkey, Praying for Time, Outside…

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.