Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ОВАЦИИ ВО МНТ: Македонците воодушевени од предновогодишниот концерт на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

МК Сцена

ОВАЦИИ ВО МНТ: Македонците воодушевени од предновогодишниот концерт на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Вчеравечер во МНТ се одржа првиот од најавените 4 концерти на најпопуларниот машки изведувач во регионот, Жељко Јоксимовиќ.

Од првата до последната џез или свинг варијанта на веќе познатите поп, рок и фолк песни, публиката возбудено го наградуваше со аплауз трудот на Јоксимовиќ.

Полната сала беше доказ дека Жељко Јоксимовиќ успева во намерата предновогодишно да ги разубави македонските денови.

unspecified-1 unspecified unspecified2
<
>

Со повеќе од 40 музичари на сцена, нешто повеќе од час и половина и 24-те песни со нов аранжман, публиката уживаше еден сосема поинаков концерт во интимната атмосфера на театарот.

A video posted by Gjorgi Selkov (@selkovg) on

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Остануваат да се реализираат уште 3 концерти од проектот на Јоксимовиќ, насловен „Два света“. Стартот и на останатите три концерти е 20.30.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.