fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПИВОЛЕНД НА КАЛЕ: 5 причини за да го посетите фестивалот на пивото во Скопје

МК Сцена

ПИВОЛЕНД НА КАЛЕ: 5 причини за да го посетите фестивалот на пивото во Скопје

Вечерва во Скопје започнува фестивалот на пивото „Пиволенд“, а ние ви нудиме пет причини повеќе за да го посетители овогодишниот фестивал.

1. Дегустација на над 150 видови пиво. На 20-те пивски штандови ќе имаме можност да пробаме над 150 видови пиво, а од пиварите најавуваат акциски промоции на одредени продукти. Од официјалното пиво на Барселона, до домашни пченични пива на првата крафт македонска пивара, најдоброто германско пиво Лефе, македонските Староградско, Златен Даб и Македонско, Гинис, Пауланер, Корона, па се до пивски коктели за првпат на нашиот пазар.

2. Три музички стејџа за сите музички вкусови. На првиот дел од фестивалот ќе уживаме во одлична музика. Од 18:00 на главната сцена ќе свират победниците од натпреварот за млади бендови: The Chicks иThe Planctons. По нив следуваат Блек енд Вајс Социал Клуб, Влатко Илиевски и Акустик Дивижн, Рибља Чорба и за крај дј атракцијата – Дуоз. На Бла Бла стејџот со почеток од 20:00, ќе слушаме андерграунд македонска музика, а на електро стејџот тројца одлични надежни диџеи.

3. Преубавата локација. Скопското Кале е најубавиот симбол на Скопје, место како создадено за вакви настани. Самата локација многу придонесува за атмосферата на фестивалот. Влезот е бесплатен, а има и многу комфорни зони каде што може да седнете доколку се изморите.

4. Забавни активности. Секоја година Пиволенд освен пивската и музичка понуда, на посетителите им нуди голем број забавни активности. Игротеката за возрасни е најпосетено место за забава, се игра беер понг, табла, фудбалче. Покрај тоа има акциско катче со мечување, стрелаштво, кендо, како и базар на ракотворби. Најинтересно е тоа што сите посетители ќе можат да испраќаат мислења и пораки кои ќе бидат прикажувани на видео екрани на самиот фестивалот.

5. Голем избор на гурмански мезиња. Пиволенд е идеално место за сите гурмани, бидејќи покрај пивото може да уживаат во германски колбасици, баварски переци, начос, поховоан кромид, хот дог, скара, грицки, а може и да едуцирате со каков тип на пибо најдобро одат гурманските деликатеси.

Дојди, види, испиј! Пиволенд 2016 вечерва може да започне!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.