fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОДГОТВЕНИ ЗА ЗАБАВА: Слушнете ги сите летни хитови во една песна (ВИДЕО)

Музика

ПОДГОТВЕНИ ЗА ЗАБАВА: Слушнете ги сите летни хитови во една песна (ВИДЕО)

Дрејк, Ријана, Калвин Харис, Бијонсе, Зејн, Тимберлејк – сите тие во една песна… звучи како хит над хитовите, зарем не?!

Секоја година бројни песни се натпреваруваат која ќе биде крунисана како најголем летен хит. Знаете, зборуваме за таа една песна која цело лето ќе се врти по радијата и без која нема да помине ниту една вечер во диско.

Оваа година такви хитови има многу! Калвин Харис, Бијонце, Џастин, Ријана и многу други направија одлични песни и навистина е тешко да се одреди хитот кој ќе го одбележи ова лето.

Но, за среќа, тука е диџејот Еарворм, кој сите овие песни ги спои во еден, ултимативен „Summersmash ’16“, а како тоа звучи, оставаме на вас да оцените.

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.