Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОДОБРО И ОД НАЈДОБРОТО: „Некст Тајм“ рушат рекорди со новата песна (ВИДЕО)

МК Сцена

ПОДОБРО И ОД НАЈДОБРОТО: „Некст Тајм“ рушат рекорди со новата песна (ВИДЕО)

Дефинитивно новата преработка на дуото „Некст Тајм“, односно една од најубавите македонски песни, „Слушам кај шумат шумите“, ќе влезе засекогаш во аналите на македонската музика. Песна која ќе се слуша и по 30, 50, 80, 100 години…

Проект, на кој Мартин и Стефан напорно работеа цели две години со цел финалниот производ да изгледа вака како што изгледа.

Како и за нивната „Ѓурѓа“, која ги сруши сите рекорди на гледаност во Македонија, така и на оваа преработка, работеше еден од нашите најдобри музичари, Никола Мицевски.

– Работевме напорно за да ја оправдаме довербата која Македонија ни ја даде за „Ја излези Ѓурѓо“. Ова беше предизвик за нас за да докажеме дека од доброто може и подобро. Се надевам дека луѓето ќе ја препознаат нашата емоција во целиот проект и ќе не охрабри да продолжиме да твориме и понатаму – вели Мартин од „Некст Тајм“.

Спотот е снимен на повеќе локации во Македонија, а и овојпат режисерската палка му припадна на талентираниот Огнен Шапковски, а како негов асистент се потпишува и Мартин.

Во спотот покрај близнаците Стефан и Мартин се појавува и нашата преубава актерка Ана Стојановска.

Инаку новиот проект беше промовиран во вторникот во Драмски театар во Скопје, каде се појавија нивните најблиски пријатели, соработници и колеги…

Погледнете, уживајте и споделувајте!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.