fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Погледнете како Џош Стоун звучи на македонски! (ВИДЕО)

МК Сцена

Погледнете како Џош Стоун звучи на македонски! (ВИДЕО)

Боженствено! Тоа е првата помисла што ви доаѓа на ум откако ќе го слушнете дуетот на песната „Кој да ми запее“ на светски позната Џош Стоун со нашето македонско девојче, Каролина Гочева.

Инаку, Стоун минатиот викенд гостуваше во Македонија во рамки на нејзината светска турнеја на покана на скопскиот Џез фестивал.

Џош на својот фејсбук профил напиша:

– „Погледнете го целото видео од мојата соработка со убавата Каролина Гочева. Таа има толку прекрасен и инспиративен глас. Си поминавме навистина убаво пеејќи ја оваа песна, која ни го разубави денот. Благодарам Македонија, убава земја со убави луѓе, се надевам ќе се видиме повторно!“ – вели британската пејачка.

Во продолжение погледнете го видеото:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.